"Słoneczka"
muchomorki
motylki
pszczolki

PRZEDSZKOLE NR 95 - Wrocław

Przedszkole nr 95
ul.Lwowska 30a
53-516 Wrocław

tel: 71 798 68 25 wew. 113

Pierwszy raz w przedszkolu

Szanowni Państwo!

          Długo zwlekałam z przekazaniem Państwu informacji dotyczącej rozpoczęcia roku szklonego, mając nadzieję na poluzowanie obostrzeń. Niestety, do tej pory niewiele się zmieniło i chyba nie prędko się zmieni….

Biorąc pod uwagę trudną sytuację epidemiologiczną nie planuję na razie zorganizowania zebrania grupowego. Zapraszam  Państwa jednak do kontaktu indywidualnego.  Jestem do Państwa dyspozycji  codziennie, od poniedziałku do piątku, najlepiej  w godzinach od 10 do  13tej.  Oczywiście istnieje możliwość umówienia się również na inną godzinę.  Bardzo proszę umawiać się telefonicznie na konkretny dzień i godzinę.  Niestety nie będę mogła oprowadzić  Państwa po przedszkolu . Proszę również, aby na spotkanie przyszła tylko jedna osoba z rodziny. Podczas wizyty proszę  złożyć  oryginały dokumentów (podanie wraz z załącznikami).

Informacje na temat funkcjonowania przedszkola znajdują się w statucie przedszkola, który jest zamieszczony na naszej stronie internetowej https://www.p95wroc.przedszkola.net.pl/organizacja.html

Obecne zasady funkcjonowania przedszkola w reżimie sanitarnym opisuje  również procedura bezpieczeństwa https://www.p95wroc.przedszkola.net.pl/aktualnosci/Procedura+bezpiecze%C5%84stwa.html

- nie będzie jedynie obowiązywało zgłaszanie dzieci do czwartku, ale oświadczenia trzeba będzie podpisać.

Często zadają Państwo pytanie:

1.            O podpisanie  umowy.

Na podstawie  art. 130 ust. 1  ustawy - Prawo oświatowe „Dzieci,( …) przyjmuje się odpowiednio do publicznych przedszkoli, (…….), po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego” oraz  art. 106. 1. „W celu zapewnienia prawidłowej realizacji zadań opiekuńczych, w szczególności wspierania prawidłowego rozwoju uczniów, szkoła może zorganizować stołówkę.2. Korzystanie z posiłków w stołówce szkolnej jest odpłatne.”

Nie ma więc podstawy prawnej do zawierania umowy w zakresie nauczania, opieki i wychowania lub wyżywienia.

Zgodnie z procedurą, opłaty naliczane są za rzeczywisty pobyt dziecka w przedszkolu (za każdą rozpoczętą godz. powyżej 5 bezpłatnych godz. pobierana jest oplata 1 zł; stawka wyżywienia to 9 zł dziennie). Wysokość naliczonej opłaty dostaną Państwo na maila do 5 dnia roboczego każdego miesiąca (najbliższa opłata będzie przesłana do 7 października 2020 r.)

2.            Co trzeba przygotować 

- Na pewno ubrania na zmianę. Dzieciom przydarzają się różnego rodzaju „wypadki”, na które musimy być przygotowane.  Do leżakowania potrzebna będzie poduszeczka i kocyk (prześcieradła mamy swoje). Raz w tygodniu, w piątek, poduszka i kocyk będzie zwracany do prania. Dzieci odpoczywają na leżakach bez przebierania się w piżamy.

- Obecnie dzieci nie mogą przynosić  z domu żadnych przedmiotów. W związku z tym, że zmiana placówki lub  pierwszy kontakt z przedszkolem to ogromny stres, pozwolę na zabawkę, którą można będzie zdezynfekować (pluszaki odpadają ).

- Jeśli chodzi o tzw. wyprawkę (kredki, farby, papier kolorowy , nożyczki, pędzle, bloki kolorowe i białe, bibułę, plastelinę, temperówkę,  itp.) proponujemy wspólne zakupy.  Jeśli wszyscy z Państwa wyrażą zgodę, zbierzemy po 60 zł na półrocze na materiały papiernicze i dokonamy zakupu. Jeśli ktoś nie będzie chciał korzystać z takiej formy zakupów, dostanie wykaz potrzebnych materiałów.

- Prosimy  o przynoszenie chusteczek higienicznych (suchych i mokrych)

3.            Jak wygląda pierwszy dzień

Przedszkole otwarte jest od 6.30. Nie podjęłam jeszcze decyzji czy będą Państwo wpuszczeni do szatni, czy będziemy odbierać  dzieci w drzwiach.  Do śniadania zaczynamy przygotowania  o 8.30 i do tego czasu trzeba przyprowadzić dzieci. O 8.30 zamykamy drzwi i zaczyna się dezynfekcja  korytarza  więc  po 8.30 dzieci nie będą wpuszczane.

Jeśli pogoda będzie sprzyjać, przyjedzie do nas zamek dmuchany, na którym będą się mogły bawić dzieci. Jeśli będzie padać, zamek przyjedzie w najbliższy pogodny dzień.

Jeśli jest taka możliwość, zachęcamy do wcześniejszego odbioru dzieci w pierwszy dzień, np. po obiedzie (dzieci jedzą o 12tej).

Do przedszkola przyjmowane są wyłącznie dzieci zdrowe,

 bez objawów infekcji - podwyższona temperatura, kaszel, katar, zaczerwienione i/lub zaropiałe oczy, osłabienie (bez względu na etiologie) wykluczają dziecko z możliwości uczęszczania do przedszkola. Jeśli dziecko ma jakikolwiek objaw infekcji po powrocie z przedszkola rodzic/ opiekun jest zobowiązany do natychmiastowego powiadomienia dyrektora przedszkola;

Na wszystkie inne pytania odpowiem (o ile będę wiedziała, bo sytuacja epidemiologiczna może nas zaskoczyć….) podczas spotkań.

Linki


 

http://przedszkolenr95wroclaw.bip.gov.pl/

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.