muchomorki
pszczolki

Ramowy rozkład dnia

6:30 - 8:00

Schodzenie się dzieci. Zajęcia opiekuńcze, zabawy dowolne- stwarzanie sytuacji zabawowych służących realizacjo pomysłów dzieci. Rozmowy i zajęcia indywidualne w ramach potrzeb dziecka.

8:00 - 8:30

Zabawy integrujące grupę.  Poranne ćwiczenia gimnastyczne lub zabawa ruchowa. Przygotowanie do śniadania – czynności porządkowe, wyrabianie nawyków i czynności higienicznych i samoobsługowych u dzieci.

8:30 - 9:00

Śniadanie

9:00 - 10:30

Sytuacje edukacyjno-wychowawcze organizowane przez nauczyciela z całą grupą, realizowane według wybranego programu wychowania przedszkolnego różnorodne propozycje zajęć i zabaw rozwijających twórczą aktywność dzieci.

10:30 - 12.00

Spacery, zabawy swobodne na świeżym powietrzu, obserwacje przyrodnicze, wycieczki. Przygotowanie do obiadu. Wyrabianie nawyków i czynności higienicznych  związanych z samoobsługą dziecka.

12:00 - 12:30

Obiad

12:30 - 14:00

Czas relaksu - grupy najmłodsze leżakowanie, pozostałe grupy słuchanie bajek, muzyki, zabawy relaksacyjne, wyciszenie. Zabawy dydaktyczne, ćwiczenia graficzne, utrwalanie poznanych piosenek i wierszy. Słuchanie opowiadań nauczyciela na podstawie literatury dziecięce oraz praca indywidualna wspierająca rozwój dziecka - praca kompensacyjna. Dowolne zabawy w sali lub na placu zabaw.

14:00 - 14:30

Podwieczorek

14:30 - 17:00

Ćwiczenia indywidualne z dziećmi dostosowane do ich możliwości i potrzeb, zabawy ogólnorozwojowe, zabawy dowolne według pomysłu dzieci. Różnego rodzaju zajęcia dodatkowe według potrzeb i zainteresowań dzieci Rozchodzenie się dzieci do domu.